YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ד' מאי 22, 2024 10:48 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 2:43 pm 
דרימיסט מתקדם

מבוסס על הנושא הזה: http://www.dreamtheaterforums.org/board ... ic=13491.0

הרעיון הוא שאתם צריכים לכתוב מהם 50 השירים האהובים עליכם, מהשיר הפחות אהוב לשיר הכי אהוב. אתם יכולים לעשות את זה בכמה הודעות, ובאיזה תדירות שאתם רוצים לעדכן כמובן. מומלץ להוסיף הסברים לבחירות שלכם.

מישהו רוצה להתחיל? אם זה נראה לכם כמו דיון טוב :roll:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 3:04 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

בגלל שאנחנו עצלנים בפורום הזה הייתי מצמצם ל-10.
ובגלל שאני לא רק מעביר ביקורת (וחולה על הנושאים האלה) אז הנה שלי, ללא סדר מסויים:

1. Fatal Tragedy
2. A Change Of Seasons
3. Finally Free
4. Scarred (כן ניר, מה ששמעת :) )
5. Six Degrees Of Inner Turbulence
6. This Dying Soul
7. Learning To Live
8. The Dance Of Eternity
9. Home
10. אני אפרגן גם לאיזה שיר שקט: Space Dye-Vest

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 3:21 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

הנושא מדבר על 50, אז בוא נאמר שהתחלת עם 10 ואתה מוזמן להמשיך בשלב מאוחר יותר.
בוא נשתדל לשמור על חוקי האשכול - שירים לפי סדר (וכאמור, אתה מוזמן לתקן בהמשך). ;)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 4:18 pm 
דרימיסט מתקדם

אין לי בעיה לשנות ל10 אם אנשים מעדיפים, אבל זה יהיה דיון קצת יבש אם לא מחלקים את זה להודעות ולא כותבים הסברים...שוב, בחירה שלכם XD
יש לי רשימה מוכנה בכל מקרה, אז אני ארשום את כל ה50 יותר מאוחר.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 5:47 pm 
דרימיסט מתקדם

איך בוחרים 50 שירים לפי סדר הפוך?

יותר קל לבחור את שירי הקצוות... לכן מה שאני אעשה כדי להרכיב רשימה, זה ניפוי השירים הלא אהובים מכל אלבום, כולל הופעות. ברגע שתהיה רשימה, נרכיב את ה-50 הסופיים. עידן ורוס (דיוויד שווימר?) מרוצים?

אז קדימה - ראשון - When a Dream and Day (Re)Unite

אוטומטית בחרתי בהופעת הבוטלג, שהרי היא מבוצעת עם לאברי, הסאונד של ההופעה לוקח בלי למצמץ את הסאונד אמבטיה של האלבום המקורי.

השירים האהובים (לפי סדר יורד כרגע) -

1. The Killing Hand - אחד השירים הגדולים של דרים בכלל. ייכנס ל-20 הגדולים בלי להניד עפעף, אולי יסגור את העשיריה אצלי.
2. Only a Matter of Time - פתיחה נהדרת. יפהפיה. משמחת. לא קשורה בכלל להמשך השיר אבל נשאר רק בזכות הפתיחה.
3. The Ones Who Help To Set The Sun- מאותה סיבה כמו OAMOT רק שבמקום פתיחה יפהפיה, פטרוצ'י חורך את האוזניים עם הגיטרה המוזרה שהוא עושה שם, ועדיין זה גורם לי תמיד לרצות לשמוע עד הסוף. שיר פרוגי קצת לא קשור, אבל זה מה שאני אוהב באלבום הזה, כולו קצת לא קשור - פרוג.

אלבום שני - Images & Words

לא צריך להכביר במילים. בעיני רבים האלבום הכי טוב. בעיני שני רק לסינס.

1. LTL - מקום ראשון בכל המצעד הזה ללא עוררין. לוקח בהליכה את כל העשיריה גם הוא יפגוש אותם בסמטה חשוכה. אחד נגד 9 ביחד - הוא לוקח. למד לחיות הבחור :)
2. Metropolis Pt.1: The Miracle and the Sleeper - המנון דרימיסטי. אווירה מחשמלת, שיר אדיר מהחיים. בעצם אולי אני צריך לבחור בגירסא מ-Score? אולי.
3. Another Day - חבר בישיבה הגדיר את מה שפטרוצ'י עשה בשיר הזה (ציטוט לא מדויק בעליל) - ניצול מושלם של סולם A minor. לא מבין יותר מדי בסולמות ובניצול שלהם אבל, זוהי הבלדה הכי טובה שהם הוציאו בגירסת אלבום.

טוב זהו לבנתיים. התעייפתי. המשך יבוא...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 10:05 pm 
דרימיסט מתקדם

מתישהו אני צריך לשנות את הכינוי כאן למשהו שמכיל את השם הפרטי שלי (עידו)...
בכל מקרה, pugi, ככה אני עשיתי את הרשימה שלי - עשיתי רשימות לפי סדר עדיפות של כל אלבום בנפרד, ואז חברתי אותן XD
הנה השירים הראשונים שלי (מהסוף), מ50 עד 40:

50. Ytse Jam - אחד האינסטרומנטליים הבולטים של דרים בעיניי, מראה גיוון ומציג את כל הלהקה באור חיובי (חוץ מג'יימס/צ'ארלי מן הסתם), מראה את יכולת הכתיבה המעולה שלהם עוד כשהם היו יחסית צעירים, ומתחזק טוב מאוד גם את הצד המטאלי שלהם כבר באלבום שהיו יותר פרוגרסיבי לדעתי כמו WDADU. שיר יפה סה"כ.
49. These Walls - אני אוהב שירים עם מבנה בנאלי ופשוט אם הלחן שלהם מתאים למבנה הזה. השיר הזה הוא לא בלדה ומעניין אותי לשמוע אותו יותר מהרבה בלדות לצורך העניין, אבל הוא בכל זאת שיר פשוט יחסית לדרים, ונחמד לשמוע אותו סה"כ (בעיקר בצורה שהוא משתלב באטמוספרה הכללית של האלבום שהוא נמצא בו). אני גם מעריך את המילים, למרות שחלק מהן כתובות בצורה טיפה...ילדותית (זאת המילה הכי טובה שמצאתי לתאר את זה), אני מתחבר למסר העיקרי שהוא מחסומים פסיכולוגיים של הבן אדם שעליו השיר מדבר.
48. Lifting Shadows off a Dream - לחן מעולה, ליריקס של מיונג. שיר מצויין סך הכל, חסר לי קצת פלפל שלא מגיע משום חבר בלהקה כדי שהשיר הזה יהיה במקום יותר גבוה (הפתיח בגרסאות הלייב קצת מתקן את זה).
47. To Live Forever - עוד שיר עם מבנה דיי פשוט, ושוב, הוא מצליח להעביר את מה שהוא מנסה להעביר. אני חייב להגיד שהעובדה שיש לו המון גרסאות קצת פוגעת לי בשיר כי חלק מהן רגועות מדי וחלק אפילו מוגזמות מדי (ג'יימס ב93...), אבל אני מאוד נהנה ממנו סך הכל, ואין לי הרבה דברים רעים להגיד עליו. הייתי ממליץ לכל אחד שרוצה לשמוע את הצד הרגוע יותר של דרים (ואז מראה להם גרסאות לייב מ93 כדי לראות את התגובה לזה).
46. A Fortune in Lies - שיר מצויין וכיפי, פתיח נהדר להופעות ולאלבום. אני נהנה ממנו בעיקר עם ג'יימס, אפילו בWDADR, חסר לי בשיר הזה איזה קטע אינסטרומנטלי מפציץ כמו שאני רגיל לשמוע מדרים (יש את הסולו, אבל זה דיי קצר).
45. The Count of Tuscany - אני בטוח שרובכם הייתם שמים את זה גבוה יותר ברשימה...זה שיר שבנוי ונכתב (מוזיקלית) בצורה איכותית מאוד, הבעיה היא ששוב חסר לי קצת משהו מעבר. הוא נשמע לי צפוי מדי, כל הלהקה נשארת פחות או יותר באזור הבטוח שלה (למעט הקטע השקט של JP), ולמרות שכיף לשמוע את השיר הזה, יש 44 שירים שאני נהנה מהם יותר...חוץ מזה שיש לשיר הזה שני חסרונות עיקריים לדעתי: המילים, שהן בין המילים הפחות אהובות עליי מהלהקה הזאת, וקולות הליווי הבולטים (והמיותרים) של מייק בחלק מהשיר. מ9 דקות לתוך השיר עד הסוף אני מאוד, מאוד נהנה ממנו.
44. Status Seeker - אני מאוד נהנה מהמנגינה שלו, מהמילים, ומהאווירה כשהם מנגנים אותו בלייב. הבעיה שאני מכיר בערך 2-3 גרסאות של זה בלייב...
43. Overture 1928 - אחלה שיר שמסכם מוזיקלית את SFAM, הבעיה שבאותו האלבום אני נהנה משירים אחרים יותר. בכל זאת, ביחד עם השיר שלפניו, זה פשוט פתיח אדיר לאלבום האהוב עליי מהלהקה הזאת.
42. Prophets of War - מצטער, אני יודע. החלק השני של השיר (כשההשפעה מMuse קצת מתפוגגת לקראת דקה-דקה וחצי לתוכו) מאוד נחמד מוזיקלית לדעתי, ואני פשוט אוהב את זה כשג'יימס כותב על נושאים פוליטיים. החסרון הוא הדקה-דקה וחצי הראשונות של השיר+שוב, אני לא כל כך מעריך את התרומה של מייק מאחורי המקרופון...
41. A Nightmare to Remember - שיר אדיר, מפציץ, פתיח אדיר, הקטע הרגוע שלו זה אחד הדברים היפים ששמעתי באלבומים האחרונים. מצד שני הייתי מקצר אותו קצת כי הוא טיפה נמרח לקראת הסוף, מוריד את הקולות של מייק, ומשנה טיפה את המילים.
40. The Root of All Evil - שיר כיפי ועקבי, אחלה ליריקס על נושא מעניין ואישי מבחינת מייק, מעבר לזה שאני נהנה יותר משירים אחרים אני כמעט לא רואה בשיר הזה חסרונות.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 59 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.