YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ג' מרץ 19, 2024 7:19 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 6:47 pm 
דרימיסט מתחיל

היי,
אני מאזין "קיצוני" של פרוג(במיוחד של דרים ת'יאטר) - תיקיית המוזיקה שלי מפוצצת בלהקות פרוג, ניתן להגיד שזה הז'אנר האהוב עליי.
אבל בכל זאת, עם כל הלהקות פרוג שאני שומע(אני אתן דוגמאות - opeth, pain of salvation,symphony x,vanden plas,circus maximus,adagio, beyond twilight ועוד) עדיין לא נתקלתי בלהקה שמבחינת המורכבות המוזיקלית והטכניות שלה היא יותר גבוהה משל דרים. שינוי האווירה של השיר, שינוי המקצבים, הרמה הטכנית של הנגנים, היכולות הווקאליות של הסולן - עדייו לא נתקלתי בלהקה שמתקרבת לזה מבחינה טכנית(הלהקה הכי קרובה לדעתי היא אופת').אבל זה לא רק שהרמה הטכנית שלה גבוהה מאוד, הרי שהרבה להקות מוכשרות יכולות להגיע לרמה טכנית גבוהה מאוד, אלא שהם גם יודעים לקחת את הרמה הטכנית הזאת ולהשתמש בה בצורה הכי טובה שהם יכולים. דוגמאות למה אני מתכוון ב"להשתמש ברמה הטכנית הגבוהה בצורה הטובה ביותר" - The Dance of Eternity, Erotomania, Fatal Tragedy, Strem of Consciousness, Metropolis Pt 1: The Miracle and the Sleeper, ועוד - הבנתם את הכיוון. כשאני מאזין לדרים אני מרגיש שאני כל פעם מגלה משהו חדש שלא גיליתי בשמיעה הקודמת, כאילו הם ישבו על כל חלק וחלק ועבדו עליו ביסודיות. כל השאר הוא מעבר למילים, כי אני לא יכול לתאר בדיוק את כל מה שאני חושב.
אז אחרי חפירה עמוקה - מה אתם חושבים? גם בשבילכם דרים היא הלהקה הכי, נגדיר את זה ככה, מורכבת ששמעתם? הכי גבוהה מבחינה טכנית שיודעת להפוך את זה להגדרה של גאונות? אתם מכירים עוד להקות שדומות באופן עליו אני מדבר, או מתקרבות לכך?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 8:07 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

הסיבה שגם אחרי יותר מ-20 שנה דרים ת'יאטר ממשיכים לגדול,להצליח ולכתוב מוסיקה מצוינת היא כל מה שרשמת, וזה גם ההבדל בינה לבין כל שאר הלהקות האחרות, והסיבה מדוע כל עוד דרים ת'יאטר פעילה היא תמשיך לשלוט ללא עוררין בפרוג מטאל (מבלי להוריד מערכן של כל הלהקות המכובדות האחרות).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 8:47 pm 
דרימיסט-על

בטח, יש דברים יותר טכנים מדרים. Planet X, Spiral Architect, ועוד (להקות-עוזרי כאלה :D ).
החכמה היא לא להיות הכי טכני שיש; הגאונות של דרים היא טכניקה מצד אחד, אבל מוזיקה קליטה ולא מעמיסה מצד שני. מוזיקה שגם הגאון המוזיקלי וגם העמך יכולים ליהנות ממנה שווה בשווה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 9:18 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

סלח לי ליאור אבל העמך לא יכולים להינות מדרים. פשוט לא. זה מפוצץ ורועש ומלא מידי בשבילם. מי שלא נמצא יחסית קרוב למוזיקה טיפה יותר מורכבת מפופ פשוט לא מצליח לעכל את זה והוא שומע רעש נטו.

התופעה שהבחור הראשון דיבר עליה מוכרת לי היטב כי גם אני מחפש בנרות משהו שיזכיר את אותה החוויה שיש לי כשאני שומע דרים.
הכי קרוב בינתיים היה ניל מורס וכל מה שקשור אליו. (או אם זה נחשב: LTE :D ) ואני חוזר שוב, אני מדבר על חוויה. לא על טכניקה או משהו כזה. לדרים יש משהו הרבה מעבר ליכולת טכנית. אני מכיר המון חברים שיכולים לנגן סולואים של פטרוצי (טוב נו לא באמת המון) אבל אף אחד אחר לא מצליח ליצור דברים כמו שג'ון יוצר. ובאופן כללי יותר, רמת ההלחנה של הלהקה היא פשוט בלתי נתפסת. איכשהו, הם מצליחים ליגוע בדיוק בנקודה שבה הם רצו לגעת וגם לגרום לאחרים להרגיש את זה, וכל זה מבלי לוותר על עומק או מורכבות.
בצורה מאוד כוללנית ושטחית אני אסכם שלדעתי הם היחידים שאני מכיר שיודעים להיות כל כך מורכבים וכל כך נוגעים בו זמנית.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 9:24 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

שאתה אומר יותר מורכב, ל-מה אתה מתכוון?

מצאתי דברים יותר מורכבים מדרים, ויותר טכניים מאז שנכנסתי לעולם הפרוג והמטאל והשילוב שלכם.
אבל לא מצאתי עוד להקה שהם גם יותר טכניים וגם יותר מורכבים מדרים ואשכרה עושים את זה בצורה הכי נכונה. ושאני כותב את שורות אלו, אני מנגן בראש שלי אלבומים פורצי דרך וחוצי גבולות כמו אוויק ואימג'ס. שעושים את השילוב המנצח בין שני הדברים. ולא סתם, יש לי לונג של ההרכב בחדר בגודל של מטר וחצי אורך וחצי מטר רוחב לערך. כי זה הכבוד מבחינתי, ממעבר לקנות את הדיסקים שלהם, שאני יכול לתת ללהקה כזאת.

וכן, אולי אני משוחד, אבל ככה אני חושב.
ואני מאמין שיסכימו איתי הרוב, מה שלא קורה בד"כ באשכול פוליטיקה. :P

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' דצמבר 14, 2008 10:09 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

מחמיא לי מאוד שאתה אומר את זה ליאור . הלהקות האלו אכן יותר טכניות , אבל אין להן את הרמה המלודית הגבוהה שדרים יכולה לעשות . כדי להבין את המלודיה שלהם צריך להאזין ולהזיל כמה טיפה דם מהמוח כדי להבין מה הולך שמה . יש גם את Dali's Dilemma שהוציאו אלבום שדי דומה לI & W של דרים . כל שאר לא מצליחות להתקרב לשילוב המושלם שדרים עושה . אופת' באמת הכי מתקרבים לדרים ..

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 2:58 pm 
דרימיסט מתחיל
סמל אישי של המשתמש

היי, אני חייב לעמוד בצד השני של הדיון - כי שם אני נמצא.
דרים ת'יאטר היא להקת הפרוג מטאל הכי גדולה בביזנס ועל כך אין עוררין סבבה? - סבבה. (ואני מת עליהם מאז שחיכינו לFII)

אך יחד עם זאת, חלק מהלהקות שהזכיר פותח האשכול, בהודעת הפתיחה שלו, ממש לא נופלות ממנה בשום פרמטר; ההפך הוא הנכון!
חלק מהלהקות (אני פשוט לא מבין מה וונדן פלאס עושים שם ואני לא בעסקי האופת' - אתכם הסליחה) פוגעות בדיוק בנקודות שדרים כבר לא פוגעת מקצת אחרי TOT - ועוד ארוכה הרשימה של להקות כאלו.

דיברת על אווירה, שינויי מקצב, רמה טכנית גבוהה בנגינה (סולואים?), סולן טוב - אחלה דברים, אולי כדי לשמוע את כל אלו בלהקות האחרות, אתה רק צריך להאזין ולנסות לגלות גם דברים חדשים עם כל האזנה - אני מבטיח לך אתה תגלה יצירות עם המון עומק, לפחות כמו דרים (עם יותר עומק מדרים!)

זהו. (ושיורן לאנדה יחליף כבר את ג'יימס לאברי - לעזאזל)

עדי

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 3:20 pm 
דרימיסט מתחיל

היי עדי,
אני חושש שאתה מפספס את הנקודה שלי. אני לא מדבר על להקות עם רמה טכנית גבוהה, אני לא מדבר על להקות שכל החברים שבה כישרוניים בלי יוצא מן הכלל, אני לא מדבר על להקות שמשנות מקצב ואני גם לא מדבר על להקות שמגלים אצלן דברים חדשים משמיעה לשמיעה. אני מדבר על להקות שעושות את כל זה בעת ובעונה אחת. דרים ת'יאטר היא דוגמא לאחת כזו, והיא לא סתם עושה את זה, ואני אזכיר את זה שוב - היא עושה את זה בצורה הכי טובה שהיא יכולה(החברים שבה משתמשים במלוא הפוטנציאל, התקציב, הכלים, החשיבה, כל מה שתרצה - שלהם)
100%, 10 מ10, אחד לאחד, שלם..... הבנת את הרעיון. יש הרבה להקות שיש להן חלק מהדברים שהזכרתי(כמובן שיש עוד, אבל בלתי אפשרי לכתוב הכל), אבל אין להם את כל זה, לפחות לא ממה שאני שמעתי. כמו שאמרתי, יש לי הרבה להקות פרוג ואם תרצה אני אשמח להגיד לך בדיוק אילו. מביניהן, ובכלל מבין כל סוגי הז'אנרים המוזיקליים שאני שומע - לא ראיתי משהו שדומה למה שאני מתאר אצל דרים, והיא אפילו לא הלהקה האהובה עליי. אבל כמובן דעה היא דעה ולך יש את הדעה שלך, אני לא מתיימר לכפות עלייך את הדעה שלי, המטרה שלי בפתיחת הנושא הזה היא לשמוע מה דעתכם והאם אתם חושבים\לא חושבים ככה וכו' וכו'. לכל השאר - תודה על התגובות, וכפי שכתבתי בהודעה הראשונה - אני לא מתכוון שהם טובים מאוד רק מבחינה טכנית, אלא שיש להם הכל מהכל. זאת הכוונה שלי ב"לעשות את מה שאתה עושה בצורה הטובה ביותר שאתה יכול".

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 4:39 pm 
דרימיסט מתקדם

אני מצטרף לדבריו של עדי ומוסיף: האלבומים של דרים שאהובים עלי זה האלבומים עד סינס, כולל סינס כמובן :-) את האלבומים אחרי סינס שמעתי הרבה פחות מהאלבומים שלפניו, הם פוגעים פחות (למרות שאני מאוד אוהב את ג'ורדן), היום אחרי כלכך הרבה שנים שאני מכיר את דרים וגם הרבה להקות אחרות, יש הרבה מעבר לדרים בפרוג, אני מאוד מאוד אוהב למשל את adagio-underworld, andromeda-extenion of the wish, spiral architect, ark, to mera ועוד
דרך אגב, אני לא מבין אנשים ששומעים המון זמן רק דרים ולא מנסים לשמוע להקות אחרות מהז'אנר, כי יש הרבה מה לשמוע. אלבומים יותר טובים מארבעת האלבומים האחרונים שדרים הוציאו.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 5:06 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

דרים נמצאים כל כך גבוהה בספרה שלהם שאין שום להקה חוץ מRiverside ו Indukti שבכלל מתקרבת אליהם, גם לא לאלבומים האחרונים שלה. זה ליגה אחרת לגמרי. זה כמו ליגת האלופות (השלישייה שציינתי) מול הליגה הישראלית.
אני גם לא מקבל את ההנחה של מר שוקרון שמי שאוהב את דרים בהכרח קרוב למוזיקה. נכון שיש הרבה נגנים במעריצים אבל יש גם אנשים (כמוני) שלא מבין שיט במוזיקה חוץ מלשמוע אותה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 5:13 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

רוב החבר'ה ששומעים דרים מנגנים , רובם .

משום מה נזכרתי באשכול שפתחתי בפורום הקודם על דרים , על כך שדרים בסופו של דבר היא באמת מליגה אחרת :
http://www.dreamtheater.co.il/phpbb/vie ... sc&start=0

רצוי וכדאי לקרוא את התגובות של עודד ( Instrumedly ) , התגובה הזאת "חזקה את אמונתי " :)

נערך לאחרונה על ידי Ozerivarium בתאריך ב' דצמבר 15, 2008 5:35 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 5:23 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אני נורא מצטער שהבנת אותי ככה ניר... זה נשמע די שחצני. אבל זה לא מה שאני חושב. גם אני לא מבין בשיט במוזיקה. מה שהתכוונתי הוא שמי שמעולם לא ניסה מוזיקה אחרת, יותר מתוחכמת, מהפופ שנמצא ברחוב, פשוט לא יצליח להינות מדרים כי זה יהיה לו עמוס מדי, רועש מדי, מבולגן מדי וכ"ו.

מה שכן אני יכול להניח, זה שמי שבאמת מבין מוזיקה לעומק יהנה יותר ככל שהמוזיקה יותר מורכבת. אבל זה לא אומר שמי שלא מבין לא יהנה.
זה כל מה שהיה חשוב לי להבהיר.

לדעתי למרות שגם אני פחות אוהב את מה שדרים עושים באלבומים האחרונים, עדיין אין אף אחד שכמו שניר אומר - מתקרב לליגה שלהם אפילו.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 6:19 pm 
נעם

דרים זאת לא ה"להקה הכי מורכבת ששמעתי". יש אמנים מורכבים יותר מדרים, אבל מה שעושה את ההבדל זאת הגישה; דרים מושפעים מהמון סגנונות "פשוטים", כמו רוק אלטרנטיבי, רוק קלאסי, פופ וכד'. זה מה שעושה את המוזיקה שלהם קליטה (לבעלי אזניים מזויינות, כמובן).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 6:29 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

הנה התגובה של עודד (Instrumedley):

ציטוט:
תשמעו, ללא מעט אנשים יש בעיה קשה עם דרים ת'יאטר.
אולם,
הבעיה היא לא עם הליריקה.
הבעיה היא לא עם הלחנים.
הבעיה היא לא עם היצירתיות.
הבעיה היא לא עם יכולת הנגינה והקומפוזיציה.
הבעיה היא לא עם האגו של החברי הלהקה.
הבעיה היא לא עם המוסר והערכים של חברי הלהקה.
הבעיה היא לא עם טווח השנים שבהם פועלת הלהקה.
הבעיה היא לא עם המראה של חברי הלהקה.

ככל שנוקפות השנים ודרים מוכיחים עצמם שוב ושוב, אני משוכנע יותר ויותר שהבעיה היא קנאה.

מה לעשות,
- קשה לשבת עם הגיטרה בבית ולנגן כמו JP - אז מה עושים? - משמיצים!
איך משמיצים? אומרים ש-JP הוא טכנוקרט......
- קשה לנסות ולתופף כמו MP - אז מה עושים? מתלוננים על כך שהוא ממחזר את עצמו.
- קשה מאוד להבין בכלל מה עושה JR על שלל אביזריו - אז מה עושים? - אומרים שהוא לא מחדש כלום ומחקה את אליליו משנות -70.............נו, אז אומרים.
- קשה מאוד להדביק יחידת קצב אימתנית כזו כפי שעושה באופן מושלם JM - אז מה עושים? - משמיצים! - איך משמיצים? אומרים שלא שומעים אותו בכלל............נו באמת!
- ממש, אבל ממש קשה לשיר כמו לאברי - אז מה עושים? משמיצים! - וכאן זה מעניין, כי ישנם אנשים משעשעים כאלה שטוענים שפעם הם אהבו את דרים אבל עזבו אותם בגלל הסולן..........לא יודע למה, אבל זה תמיד מפליא אותי ומשעשע אותי כאחד!

לטעמי, דרים רק משתבחים עם השנים, ובפרט מאז הצטרפותו של רודס (מבלי לגרוע כהוא זה מאלבומי המופת שיצאו טרם הגעתו).
אני חושב שדרים עושים שירות אדיר לז'אנר מרתק שכמעט נכחד לחלוטין.
לטעמי, תערובת הכלאיים הסגנונית ששמה דרים ת'יאטר פשוט לוקחת את מוזיקת הרוק כמה צעדים קדימה.
אני מחכה בכליון עיניים לאלבומם הבא ומציע למספר אנשים כדוגמת ברייטמן לותר על ביקורת עתידית לאלבום.......
אני מציע לו להמשיך להאזין לפינק פלויד - אני בטוח ששם נמצא האור המוזיקלי שאותו הוא כה מחפש........

ולמקטרגים ולמשמיצים אני אומר:
זו לא בושה, לא כל אחד ראוי לשמוע את דרים ת'יאטר.
וכן, זה מגוחך כשאנשים אומר משהו בסגנון "אהה, אתה שומע דרים ת'יאטר? זה יעבור לך!" כאשר, לדעתי, ראוי יותר שדרים תהיה בעצם הדבר שעוברים אליו מדברים אחרים...........

לסיכום, איך אומר המשפט הידוע - על טעם ועל ריח אין להתווכח, רק שהטעם שלי טוב יותר......

!Take it easy folks and enjoy the music as much as you can

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 6:48 pm 
דרימיסטית-על
סמל אישי של המשתמש

:haha: "לסיכום, איך אומר המשפט הידוע - על טעם ועל ריח אין להתווכח, רק שהטעם שלי טוב יותר......".
אני גם מסכימה עם הטענות שהועלו כאן לטובת דרים. בסופו של דבר, הם יודעים למצוא את העמק השווה שבין מורכבות לפשטות, ולעניות דעתי, הם עושים זאת בצורה מדהימה.
אני מצטרפת לדבריו של שוקרון בנוגע לחוויה. מה שגורם לי לאהוב כ"כ בדרים, מעבר להיותם מוסיקאים מדהימים (ועוד המון מחמאות שנתתם להם כבר) - זה את החוויה שלי בעת ההאזנה, מה שלא שוחזר על ידי שום להקה אחרת (חוץ מעל ידי כמה שירים של אופת'). וכאן, בעיניי, הכשרון הגדול שלהם: ליצור משהו שלא ניתן לשחזר.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 10:29 pm 
דרימיסט מתחיל

אתם יודעים כמו מה האשכול הזה נראה לי? כמו הויכוחים שעשיתם לפני 10 שנים - מי יותר טוב, מטאליקה או מג'הדת'?
כמובן שהדיון הזה בפי כמה וכמה יותר מקצועי כי הרי מדובר בדרים תיאטר האהובים והמורכבים שיש להעריך אותם רק בפרמטרים מסוימים.

חברה, זה התחיל במוזיקה ונגמר במוזיקה. אתם מתכווכחים (באלגנטיות של ממש) כמו ילדים קטנים כדי לגרום לאחר להודות שאכן דרים היא "הכי הכי" ולהיפך .

אל תנסו להראות שבגלל שאתם מנגנים על איבנז אז אתם מבינים בסאונד ובגלל שאתם מתופפים אתם יודעים באיזה מקצב הריף נכתב.
אני אומר את זה כי חלקכם באמת מבינים ויודעים אבל זה לא אומר שאתם נהנים מהמוזיקה יותר מאחרים שכל מה שעשו זה לזייף במקלחת.

As i am זה אולי חרא של שיר אבל יש רק בנאדם אחד בעולם שיכול לנגן את הסולו גיטרה שלו כמו שצריך אז למה זה הופך את השיר? לטוב או לרע? למשעמם ומאתגר טכנית בלבד? אין פה שום תשובה נכונה ואתם יודעים את זה אבל אתם לא מקשיבים לעצמכם.
:doh2:
לילה טוב

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 10:49 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

:roll:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' דצמבר 15, 2008 10:58 pm 
דרימיסט מתחיל

שזה אומר?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' דצמבר 16, 2008 6:15 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

זה אומר שכנראה לא הבנת למה התכוונו...
:shrug:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' דצמבר 16, 2008 9:11 am 
דרימיסט מתחיל

תאמין לי שהבנתי בדיוק על מה דובר ואני מספיק זמן פה בשביל להכיר את סוג האנשים ואת התגובות שלהם (ואל תשפוט לפי כמות התגובות המזערית :) )

פשוט לקחתי את התגובה שלי כמה צעדים קדימה. תחשוב עליה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 34 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.